Add your content here
Add your content here

Fotele tapicerowane — najważniejsze zalety takiego rozwiązania

Fotele tapicerowane — najważniejsze zalety takiego rozwiązania

Fotele tapicerowane kojarzone są z wygodą i komfortem. Dzięki różnorodności funkcji, kształtów i kolorów z łatwością dopasować je można do każdego stylu aranżacyjnego. Jakie typy siedzisk wypoczynkowych są najmodniejsze? Czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie fotele tapicerowane są wygodne i praktyczne do salonu?

Wygodne fotele tapicerowane to te, które szyte są na miarę. Ważne, aby był dopasowany wymiarami do pomieszczenia i funkcji, jakie ma pełnić, a z drugiej strony rozmiarem do użytkownika. W dobrze dobranym fotelu powinno się dosięgać stopami podłogi, a kolana ustawione być pod kątem prostym (uda nie powinny być skierowane w górę, ani zbyt nisko opadać). Statystycznie głębokość siedziska foteli tapicerowanych nie powinna wynosić więcej niż 42–58 cm, szerokość 48–60 cm, a wysokość oparcia – ok. 70 cm. Jeśli chodzi o model, zakup zaczynamy od ustalenia, jakiego mebla potrzeba i gdzie będzie ono stało.

Rodzaje najmodniejszych foteli tapicerowanych

Do salonu sprawdzą się fotele tapicerowane zaliczane do tzw. mebli designerskich, o ciekawych kształtach, precyzyjnym wykończeniu i ponadczasowej formie. Mowa tu o takich modelach jak fotele: uszak, kubełkowe, retro, wiszące, czy tzw. fotele jajo. Poza ogólnie przyjętymi trendami wnętrzarskimi trzeba skupić się nad własnymi preferencjami i zwrócić uwagę na to by rozmiar fotela nie przytłoczył całej aranżacji. Dużym uznaniem cieszą się modne ostatnimi laty fotele tapicerowane egg, które nie tylko są niezwykle wygodne, ale stanowią ozdobę same w sobie. Pasują zarówno do salonu, jak i gabinetu. Kształtem przypominają kapsułę, a głębokie siedzisko wraz z ergonomiczną półokrągłą górą gwarantują relaks i zapewniają użytkownikom odrobinę prywatności.

Kolorystycznie fotele tapicerowane mogą być albo kontrastowo zestawiane z barwą ścian i dodatków, albo być wtopione w istniejące wykończenie wnętrz, dzięki zastosowaniu stonowanych kolorów dobranych odcieniem do zasłon, narzuty, lamp, czy dywanu.